Araba akü takviye kablosu Nasıl bağlanır

Araba akü takviye kablosu Nasıl bağlanır? Akü takviyesi yapılırken sorunların oluşmaması için dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Akü takviye kablolarının birbirine uyumlu ve uygun olması önemlidir.
  • Akünün amper değerinin birbirine uyumlu olması gerekir.
  • Aracın elektrikle ilgili olan tavan lambası, radyo gibi aksamları ve parçalarının kapatılması gerekir.
  • Akü başlığındaki plastik koruyucular çıkarılmalıdır.
  • Takviye kablosundaki kırmızı uç kabloyu, boş akülü olan aracın artı kutbuna bağlanmalıdır. Diğer uç, akü dolu olan aracın artı kutbuna bağlanır.
  • Takviye kablosunun siyah olan ucu ise boş akülü aracın eksi kutbuna bağlanırken diğer ucu da aküsü dolu olan aracın metal bir aksamına bağlanmalıdır.
  • Kabloların hareketli olan parçalarla temas halinde olmaması gerekir.
  • Aküsü dolu olan ilk araç çalıştırılır. Çalıştırıldıktan 10 dakika sonra aküsü boş olan çalıştırılır.
  • 2 araç çalıştırıldıktan sonra takviye eden ve takviye edilen araçların kabloları sökülür.
  • Kablolar çıkartılırken kutuplara dikkat edilmesi gerekmektedir. Çünkü öncelikle eksi kutup, daha sonra artı kutup çıkarılmalıdır.

Konu Başlıkları

Akü Takviye Hizmetlerimiz

Akü takviyesinde tüm emniyet kurallarına uymak ve gerekli önlemleri almak gerekir. Sağlıklı ve sorunsuz akü takviyesinin bu kurallara uygun bir şekilde yapılmasına özen gösterilmelidir. Eğer kuralına uygun bir akü takviyesi yapılmazsa ya da kalitesiz amperli kablolarla akü takviye yapılırsa o zaman sorun çıkabilir. Akü takviyesi nedir?  Aracın aküsü boşalınca başka bir araçtan akü takviye kablosu ile akü enerji yüklemek işlemi olmaktadır. Akü takviyesinin sadece acil durumlarda yapılması önemlidir. Yolda giderken araçtaki akü aniden bittiği zaman, araca akü takviye ederek çalıştırmak gerekir. Bunun için uzman ekibimizle akü takviye ve değişim hizmeti vermekteyiz. Firmamız, profesyonel ve deneyimli ekiple, en uygun fiyatta yüksek kalitede akü takviye hizmetleri vermektedir. Tüm hava koşullarına uygun donanıma sahip cihaz ve araçlarımızla bulunduğunuz konuma en hızlı sürede gelerek, akü sorununuzu çözmekteyiz. Akü takviye hizmetlerimiz konusunda bilgi almak için bize hemen ulaşabilirsiniz.

Akü Değişim Hizmetlerimiz

Akü değişim hizmetlerimiz ile yüksek standartlarda ve en hızlı şekilde akü değişimi yapmaktayız. Yolculuk esnasında ortaya çıkan akü arızalarıyla ilgili sorunları akü değişim hizmetleri ile gidermekteyiz. Akü bakımı ve değişim ihtiyaçlarınız için belirtiğiniz konuma en hızlı şekilde ulaşan yol yardım ekiplerimiz akü takviye ve değişim işlemlerini en kısa sürede tamamlayarak gününüze kaldığınız yerden kalmanızı sağlamayı amaçlamaktadır.   

Leave A Comment