Aracım Çalışmıyor

Araçların çalışmama sebepleri, genel olarak çok farklı sebeplerden dolayı olabilir. Aracı çalışmayan kişilerin öncelikle araçlarının neden çalışmadığını tespit etmeleri gereklidir. Bu da eğer motor ya da farklı temel bir problemden kaynaklanmıyorsa mutlaka bir servis ile görüşülmesi gereklidir. Servis, aracın çalışmama sebebini diğer durumlara göre de belirleyerek tamiri yapılabilecekse tamirini kolaylıkla sağlayabilecektir.

Konu Başlıkları

Marş Basıyor Aracım Çalışmıyor Dizel Neden?

Dizel araçlarda marş bastıktan sonra araçların çalışmamaları, genel olarak yakıt jenaratöründen kaynaklanan sorunlardır. Bu sorunlar, yakıt jenaratörlerinin aldıkları ürünü çevirememesinden kaynaklanır. Aracın yakıt alamamasından dolayı da çalışması gerçekleşemez.

Marşa Basan Aracım Neden Çalışmıyor?

Araçların marşına basılmasından sonra çalışmamalarının en büyük nedenlerinden biri, araçların ateşleme yapmamasıdır. Araçların motorlarında yer alan ateşleme sorunlarından dolayı araçlar herhangi bir şekilde çalıştırılamaz. Bu sorunun giderilebilmesi için mutlaka araçların servise götürülmesi gereklidir.

Araba Neden Ateşlemez?

Arabalarda ateşleme sorunun olması, genel olarak akü gücünden kaynaklanır. Akünün yeteri kadar ateşlememesi ile beraber bu durum sıklıkla karşılaşır. Bu durumdan dolayı Aracı çalışmayan kişilerin mutlaka akülerini şarj etmeleri veya akülerine giden elektrik kablolarını kontrol etmeleri gereklidir. Araca elektrik gelmediği durumlarda akü çalışmayacağı gibi, akünün ömrü de bitmiş olabilir. Bundan dolayı mutlaka bilen birine danışılması gereklidir.

Araba Neden Geç Marş Alır?

Araçlarda geç marş alma sorunu, genellikle araçların marş motorlarında yaşanan sorunlardan kaynaklanır. Bu sorunlardan dolayı arabalarda yaşanan en büyük etken, araçların geç marş almasıdır. Arabalar geç marş almalarından dolayı akünün de yeterli seviyede çalışmadığı akla getirilmelidir. Akü çalışmadığı durumlarda da genelde arabalar geç marş alabilir.

Marş Motorunun Arızalı Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Marş motorundan çıkmış olan arızaların anlaşılabilmesi için öncelikle marş motorunda yaşanan seslere bakılmalıdır. Marşa basılmasından sonra eğer marş motorundan farklı bir ses duyuluyorsa mutlaka bu durumun kontrolünün sağlanması tavsiye edilir. Aracı çalışmayan kişiler eğer marş motorunun bozuk olmasından şüphe ediyorlarsa, motorun zayıf çalışmasından, marş ve frenin araçta geç çalışmasından ve marşa basıldığı zaman bir cırtlama sesinin duyulmasından da kolaylıkla bu durumu anlayabilirler.

Leave A Comment