Aracım Su Kaynattı Hararet Yaptı

Araçların hararet yapmalarından sonra yapılması gereken şeyler, öncelikle araçların motorlarının durdurulması ve araçların soğumalarının beklenmesidir. Araçlar soğuduktan sonra su haznesine içme suyu eklenmelidir. Bu sayede aracım su kaynattı hararet yaptı diyen kişilerin kolayca araçlarını hararetten kurtuldukları yaygın olarak bilinen bir durumdur.

Konu Başlıkları

Su Kaynatan Arabaya Ne Yapılır?

Araçların su kaynattığında yapılması gereken ilk şey araçların motorlarının kapatılmasıdır. Bu işlemin gerçekleşmesinden sonra, araç soğumaya başlayınca su haznesine temiz suyun eklenmesi gereklidir. Temiz su eklenmesi yapıldıktan sonra da aracın soğuduğundan emin olunmasıyla araç çalıştırılır. Aracın çalıştırılması ile beraber motora su verilir ve hararet sorunu ortadan kaldırılmış olur.

Araçta Hararet Yok Su Kaynatıyorsa Ne Yapılır?

Araçların su kaynatması, genelde motorların olması gereğinden fazla ısınmasından dolayı olur. Motorun soğutabilmesi için özellikle çok sıcak havalarda mutlaka araçların molalar ile kullanılması ve molaların gölge olan yerlerde verilmesi gereklidir. Motor ısısının hava sıcaklığından düşük derecelere getirilmesi ile beraber aracı su kaynatıp hararet yapan araçların su kaynatma sorunları kolaylıkla ortadan kalkacaktır.

Su Kaynatan Araba Conta Yakar Mı?

Su kaynatmış araçlarda contalar erir. Fazla sıcak dolayısıyla yaşanan bu durumla beraber Motor contalarının yanması oldukça tehlikeli bir durumdur. Bu parçanın erimesi ile beraber motorun içinde yer alan yağ ile soğutma sıvısı birbirine karışır. Bu durum da motorun bozulmasına ya da farklı motor sorunları dolayısıyla aracın çalışmamasına neden olabilir.

Araba Fan Açmıyor Su Kaynatıyor Ne Yapmalıyım?

Fanı açılmayıp su kaynatan araçlar için uygulanabilinecek olan tek yöntem, aracın soğutulması ve bir tamirciye götürülmesidir. Araçların fanları, motorun fazla ısınması ile beraber otomatik olarak açılır. Otomatik olan bu sistemin çalışmaması durumunda genellikle araçlarda hararet ile su kaynatma sorunları beraber görülür. Bu sorunların yaşanmaması, aracım su kaynattı hararet yaptı diyen kişilerin kendileri ile araçlarına herhangi bir şey olmaması için mutlaka fanlarını düzenli olarak kontrol ettirmeleri gereklidir. Bu kontrolün sağlanmaması ve fanlarda sorun olmasından dolayı hararetlerin yaşanmasıyla araçlar genellikle yolda kalır ve motorları çoğu zaman hasar alır.

Leave A Comment