Lastiğimi Vurdum Jantım Eğildi

Lastiğin bir yere vurulmasından sonra jantın eğilmesi, olası bir kaza durumudur. Kaza yapılması, arabanın lastiklerinin kaldırımlara çarpması ya da sert bir şekilde sürtünmesi ile beraber jantın eğilmesi olasıdır. Ancak lastiğimi vurdum jantım eğildi durumunun düzeltilebilmesi için mutlaka jantın sökülmesi gereklidir. Jantın eğilmesi, içeride yer alan bijonlara da zarar gelmesin neden olabilir.  Bu nedenle de mutlaka lastiğin vurulması ve jantın eğilmesi durumlarında en kısa sürede bir servise kontrol ettirilmelidir.

Arabanın Ön Tekeri Dönmüyor Ne Yapmalıyım?

Arabaların öndeki lastiklerinin dönmemesi dolayısıyla araçların hareket etmemesi durumu, genellikle araçların içlerinde yaşanan bazı sıkıntılardan dolayı olur. Lastik ya da tekerler ile bilinen bir sorun mevcut değilse, araçta elektrik arızaları ile beraber diğer sorunların yaşanması olasıdır. Bu nedenden dolayı aracın en kısa zamanda bir servise götürülmesi gereklidir. Elektrik sorunları eğer aksatılırlarsa araç sahipleri için can sıkıcı olabilir.

Kaldırıma Vurdum Direksiyon Yamuldu Ne Yapmalıyım?

Aracın kaldırıma vurulmasından sonra direksiyonun bir nebze yamulması olabilecek bir durumdur. lastiği vurunca jantın eğilmesi gibi, kaldırıma çarpılmasından sonra mutlaka direksiyon sağa ya da sola biraz yamulur. Bu lastiğin hareketinden dolayı gerçekleşen bir durumdur. Ancak direksiyonda yaşanan aşırı yamulmalar, genellikle araba sisteminin içinde yaşanan farklı sorunların habercisi olabilir. Sebebinin ne olduğu araçların kontrol edilmesinden sonra uzman kişiler tarafından söylenir.

Ön Teker Neden İçe Yatık Durur?

Ön tekerin içe doğru yatık bir biçimde durması, genellikle jantın fiziki koşullar ile beraber yamulmasından kaynaklanır. Havaların fazla sıcak veya soğuk olmasından dolayı bu durum gerçekleşebilir. Bunların yanında da kaza yapılması veya lastiklerin herhangi bir yere sertçe çarpılmış olması ile beraber de lastikler içe yatık durabilir. Eğer sürüş esnasında herhangi bir sorun mevcut değilse, endişe edilecek bir durum yoktur. Ancak lastiğimi vurdum jantım eğildi durumu da ön tekerin içe yatık olması ile beraber görülür durumda ise en kısa sürede bir oto tamirciye başvurulması gereklidir. Bu durumun görmezden gelinmesi, aracın sürüş esnasında sorun yaşamasına ve kaza riski doğurmasına neden olabilir.

Leave A Comment