MG Elektrikli Araba Özellikleri ve Fiyatı

İngiliz otomotiv üreticisi MG (Morris Garage) spor araba üreticisi olan bir markadır. 2021 yılından itibaren Türkiye’de Doğan Trend Otomotiv aracılığıyla satışa sunulan MG elektrikli araba modeli ZS EV’dir.

Konu Başlıkları

MG ZS EV Model Aracın Özellikleri Nelerdir?

MG elektrikli araba özellikleri şu şekildedir:

Batarya Konumu: Oturma grubunun altında orta kısımda

Batarya Kapasitesi: 44,5 kWs

Sürüş Menzili: 263 Km WLTP Batarya, 335 NEDC Batarya

Şarj Süresi: 22 kW AC 7 saat 45 dakika

50 kW DC 42 dakikalık süre içerisinde %10-%80 arasında şarj imkanı vardır.

MG Elektrikli Araba Motor Özellikleri

MG elektrikli otomobil motor kapasiteleri şu şekildedir:

  • 143 HP, 105Kwgüç  ve 353 Nmtork üretim gücüne sahip elektrikli motor mevcuttur.
  • 0-100 km/s hıza ulaşması 8,1 saniye
  • 3 farklı sürüş seçeneği ve 3 farklı kademesi olan enerji kazanım opsiyonu sunan re jenerasyon sistemi(KERS) menzilin kontrolünü sağlar.

Araçta Bulunan KERS Sistemi Nedir?

MG ZS EV modelinde tüketilen enerji geri kazanmak ve sürüş mesafesini arttırmak için KERS adı verilen üç kademeli rejeneratif fren özelliğini kullanır. Bu fren sistemi sayesinde elektrikli motor, sürücü ayağını gaz pedalından çekmesinin ardından, normal şartlarda normal fren sisteminde boşa gidecek olan fren sistemi kinetik enerji sistem sayesinde elektriğe dönüştürülür. Sistem sayesinde üretilen elektrik bataryalara gönderilir ve bu sayede sürüş menzilinin artması sağlanır.

MG ZS EV Elektrikli Araba İade İmkanı Var Mı?

MG ZS EV model elektrikli aracın garantisi, 7 yıl ve 150.000 km’dir.

Doğan Trend Otomotiv tarafından elektrikli araçlara dair soru işaretlerine karşı geri iade veya takas garantisi sunmaktadır. İade ve takas garantisi için 1 yıl süre içerisinde geçerlidir. MG elektrikli aracın iade veya takas edilecek aracın durumuna göre belirlenerek alınır.

MG ZS EV Model Aracın Fiyatı Nedir?

MG elektrikli aracın fiyatı, donanımına göre değişkenlik göstermektedir. %100 elektrikli olarak üretilen 143 ps beygir gücüne sahip MG ZS EV model aracın fiyatı 709.000 TL olarak satışı vardır.

Leave A Comment