Togg Fiyat Listesi 2022

TOGG fiyat, aracın henüz satışa çıkmaması sebebiyle ön bilgilendirme şeklinde bildirilmektedir.2019 yılında projesine başlanan aracın 2022 yılında satışa çıkması beklenmektedir. Togg SUV modeli için ilk açıklanan başlangıç rakamı 40.000 euro idi. Ancak bu Kesinleşmiş bir fiyat değildir. Togg CEO’su açıklamasına göre fiyatlarda herkesin ulaşabileceği bir fiyat bandında olması beklendiğini açıklamıştır. Togg fiyat henüz netlik kazanmasa da şirket CEO’su ToggSuv modeli için en az 30.000 dolarlık bir başlangıç fiyatı olacağını ifade etmiştir. Togg, sedan ve SUV segmentleri başta olmak üzere 5 farklı segmentte araç üretileceğini açıkladı.

Togg Modelleri Nelerdir?

Togg’un modelleri aşağıda belirtildiği gibidir;

  • TOGG SUV
  • TOGG SEDAN
  • TOGG HATCHBACK
  • TOGG MPV

Togg Sedan Arabanın Teknik Özellikleri Nelerdir?

ToggSedan araç özellikleri arasında 200 ile 3400 beygir gücü bulunuyor. 0’dan 100’e 4.8 saniyede çıkan aracın menzili ise 500 km’dir. Tamamen elektrikli otomobil olan Togg Sedan için hazırlanan dizayn ve uygulanacak olan gelişmiş teknoloji dikkat çekici bir görünüş ile donatılmasını sağlıyor. Bu segmentteki araçlarla kıyaslandığında teknik açıdan asla aşağı da kalmayan bir araçtır. Hatta üstün özelliklere de sahip olduğu yanları dikkat çekmektedir.

Togg’un Ne Zaman Satışa Çıkması Planlanıyor?

Togg’un satışa çıkış tarihi henüz tam net değildir. Seri üretim tarihi 2022 yılı olarak netleşen aracın, seri üretimden sonra en geç 2023 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi beklenmektedir. Aracın teknik yeterlilik süreçlerinin tamamlanmasının ardından satışa sunulacağı tahmin ediliyor. Yapılan açıklamalarda en maksimize edilmiş Türkiye pazarlarına bakıldığında talep edilen araç adetlerine ulaşabileceklerini ifade etti.

Togg Açılımı Nedir? Togg Logosu Neyi İfade Ediyor?

Togg’un açılımı Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu demektir. Tanıtımlarda Togg’un logusu için, “akıl-kalp, insan-teknoloji, doğu-batı, birlik-çokluk ve bilim-sanat” gibi ifadeler kullanılarak paylaşıldı.

Leave A Comment