Trafik Sigortasında Çekici Hizmeti Var Mı?

Trafik sigortasında çekici hizmeti bulunmaz. Ancak ek olarak tanımlanan çekici teminatı hizmeti vardır. Oluşan herhangi kaza ya da arıza durumu ile karşı karşıya kalındığında aracın oradan çekilmesi için trafik sigortasına ek olarak yaptırılan çekici hizmetinden yararlanılır.

Çekici Hizmetinden Nasıl Yararlanılır?

Kaza ya da arıza durumunda çekici çağırmak için sadece sigorta şirketlerine bağlı çalışan çağrı merkezi ile iletişime geçilir. Çağrı merkezi yetkilisi bulunduğunuz bölgeye en yakın oto çekici hizmeti veren firmalarla haberleşir. Bu sayede olabilecek en kısa süre içerisinde araç ve çekici ekibi bulunduğunuz yere gelir. Bulunduğunuz bölgeye gelen çekici ekibi, aracı anlaşmalı olunan en yakın servise götürürler. Böylece kaza sonucu araçta meydana gelen hasar tespit edilir ve trafik sigortası ile giderilmesi sağlanmış olur.

Trafik Sigortasında Çekici Hizmeti Almanın Diğer faydaları Nelerdir?

Trafik sigortası ile kurtarıcı hizmetinden yararlanmanın avantajları oldukça fazladır. Örneğin, çekici hizmeti ile araç tamire gittikten sonra sürücü araçsız kalır. Acil araç kullanması gerektiği durumlar olabilir. Sigorta şirketi bu durumu da göz önünde bulundurur ve sürücünün zor durumda kalmaması, aracı tamirden gelene kadar kullanması için ikame araç verir. Gerekli tamir işleri tamamlanan aracı gidip kendiniz almak zorunda kalmazsınız. Onarım işlemleri biten aracınızı servis adresinize getirir. Bu sayede aracı teslim almaya gitmek için herhangi bir zaman ayırmak zorunda kalmazsınız. Bunun dışında aracınızı teslim almak için yol masrafına girmezsiniz ve yorulmamış olursunuz. Bu hizmetin en önemli avantajlı özelliklerinden biride Türkiye’nin her yerinde geçerli olmasıdır. Bu sayede şehirler arası yolculuk yaptığınızda, herhangi bir kaza atlattığınızda ya da aracınızda bir arıza yaşandığı için yolda kaldığınızda trafik sigortası ile sorunsuz bir şekilde bu hizmetten faydalanmış olursunuz.

Leave A Comment