Yolda Aracım Arıza Yaptı

Aracın yolda bozulmasından sonra yapılması gereken ilk iş, sakin kalarak yol yardım numarasının aranması olmalıdır. Yol ortasında arabanın bozulması durumunda panik yapılırsa, kişiler ne yapacaklarını şaşırmalarından dolayı kaza yapabilir veya kazaya karışabilirler. Yolda aracım arıza yaptı diyen kişilerin araçlarının arıza yaptığını anlamaları sonrasında araçlarını mutlaka sağa çekmeleri de önemli bir husustur. Özellikle trafiğin sıkışmasına müsait olan yerlerde arıza yapan araçlar için bu duruma çok dikkat edilmesi gereklidir.

Konu Başlıkları

Uzun Yolda Aracım Arıza Yaptı, Ne Yapılır?

Çıkılan uzun yolda aracın arızalanmasında yapılacak olan ilk şey, aracın sigortasının yaptırıldığı şirketin aranmasıdır. Bu şirketler, müşterilerine 7 gün 24 saat hizmet vermekte olan şirketlerdir. Bundan dolayı araç nerede kalmış olursa olsun sigorta şirketlerinin aranması ile beraber kolaylıkla işlemler tamamlanacak ve araçlar kaldıkları yerlerden hemen aldırılacaktır.

Yolda Kalınca Aranacak Numara Kaçtır?

Araçların herhangi bir yerde yolda kalmaları durumda aramaları gereken ALO 159 hattıdır. Bu hat, Türkiye Cumhuriyeti Karayolları tarafından kullanılmakta olan numaradır. Yolda aracım arıza yaptı diyen herkes bu numarayı ücretsiz bir şekilde arayabilir ve her nerede kalmış olursa olsun yardım talebinde bulunabilir.

Araç Arıza Sigortası Nedir?

Araçların arızalanması durumuna karşı uygulanmakta olan araç arıza sigortası, günümüzde birçok sigorta şirketi tarafından kullanılmakta olan ve araçların kaza yapmaları değil bozulmaları durumunda da masraflarının karşılanmasını sağlayan bir sistemdir. Genellikle araçların sigortalarının yapıldığı sigorta şirketleri tarafından tüm araçlar için gerçekleştirilir. Böylece araç sahipleri, kaldıkları yerlerde yapılan masraflar için herhangi bir ücret ödemek yükümlülüğünde olmaz, çekici gibi işlemlerin tümü hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilirken o anda kimseye para ödenmesine gerek kalmaz.

Sigorta Araç Arızasını Karşılar Mı?

Sigorta şirketlerinin araçlarda yaşanan arıza durumlarında çıkan tüm masrafları karşılama zorunlulukları mevcuttur. Bazı şirketler, yolda aracım arıza yaptı diyen kişilerin araç arıza sigortalarının olmasını zorunlu tutar. Ancak birçoğunun vermekte olduğu sigorta ve kasko hizmetlerine araçların arıza yaptıkları zamanları çıkardıkları tüm masraflar da dahildir. Araç sahiplerinin de her şey dahil sigorta yaptırmaları kendilerine tavsiye edilir.

Leave A Comment