Yolda Aracımın Kayışı Koptu

Araba kayışlarının sürüş halindeyken kopmaları durumunda kişilerin yapmaları gereken tek şey, hemen araçlarını sağa çekmek veya kendilerine en yakın araba tamircisine arabalarını götürmektir. Yolda aracımın kayışı koptu, arabanın sürüldüğü sürenin tehlikeli bir hal almasına neden olur. Tamirciye aracın götürülmesi hangi kayışın koptuğunu tespit etmek ve bunu hemen tamir etmek açısından önemlidir. Bu nedenle de arabalar hakkında bilgisi olan kişilerin bu konuda yardım almaları gereklidir.

Konu Başlıkları

Direksiyon Kayışı Koparsa Ne Olur?

Direksiyon kayışında meydana gelen kopma ile motor hararet yapmaya başlar. Motorun hararetinin sebebi, aküye giden elektrik kabloları arasında iletim olmamasıdır. Akü çalışmaya devam etmez ve bu durumdan sonra da motor ısınmaya başlar. Direksiyon kayışının kopması ile beraber aracın kullanılmaya devam edilmemesi gereklidir.

Vantilatör Kayışı Koparsa Ne Olur?

Vantilatör kayışında yaşanan kopmalar ile beraber akü ile araç arasındaki bağlantı kesilir. Bu elektrik bağlantısının kesilmesi ile araçta elektriğe bağlı olarak işlevini sürdürmekte olan her şey durur. Bundan dolayı da Yolda aracımın kayışı koptu, ister vantilatör ister direksiyon kayışı kopsun tehlikeli durumların yaşanmasına neden olur. Eğer araç sürücüleri kayışlardan birinin koptuğunu fark ederlerse mutlaka araçlarını kullanmaya devam etmemelilerdir.

V Kayışı Kopan Araçlar Çalışır Mı?

Seyir halindeki araçlarda kayış kopması ile araçlarda herhangi bir durma meydana gelmez. Araçlar çalışmaya devam edebilir ancak araçların ve araç sürücülerinin güvenliği için kayışları kopmuş olan araçların kullanılmaya devam edilmemesi uzmanlar tarafından tavsiye edilir. Araçlar eğer kullanıma devam edilirlerse farklı bir sorun çıkarabilirler.

Araç Hareket Halindeyken Triger Kayışı Koparsa Ne Olur?

Aracın hareketi esnasında triger kayışında meydana gelecek olan bir kopma ile beraber araba stop eder ve yeniden çalışmaz. Çalışmaya devam edebilmesi için araçların mutlaka triger kayışlarının değiştirilmesi gereklidir. Aracın stop etmesi ile beraber Yolda aracımın kayışı koptu, supapların ve pistonun baş kısımlarının hasar almasına çoğunlukla neden olabilir. Bu nedenle de triger kayışı hasarlı ya da eski olan kişilerin mutlaka araçlarını bu şekilde kullanmamaya özen göstermeleri ve sağlıklarını tehlikeye atmamaları gereklidir.

Leave A Comment