Continental Lastik Fiyatları 2022

Continental lastik fiyatları 2022 yılında dört lastik için; 2.250 TL ile 13.000 TL arasında değişir. Lastik alınan aracın; arazi aracı ya da binek aracı olması, Continental lastiğin ebatları, yaz lastiği, kış lastiği, dört mevsim lastiği olması fiyatları etkileyen durumlardır.

Continental Lastik Değişim Sebepleri Nelerdir?

Continental lastiklerde değişim nedenleri şu şekildedir;

  • Kış lastiği uygulaması. Nisan ayı itibariyle yaz lastiği, Kasım ayı itibariyle kış lastiği uygulaması vardır.
  • Yakıt tasarrufu sağlamak
  • Yasal Continental lastik diş derinliği zorunluluğu vardır. TÜVTÜRK araç muayenesi sırasında diş derinliği kontrolü kesinlikle yapılır. Binek araçlarda derinliğin 1,6 mm altında olmaması gerekir. 1,6 mm’nin altında ise araç ağır kusurlu kabul edilir ve muayeneden geçirilmez.

Mevsime Uygun Lastik Kullanımının Avantajları?

Hava şartlarına uygun şekilde lastik kullanmanın faydaları aşağıdaki gibi sıralanabilir;

  • Güvenli sürüş sağlar. Karlı, buz tutmuş ya da ıslak olan asfaltta aracın yol tutuşu azalır. Kayma yaşayan araç tehlike arz eden durumlar yaşayarak başka bir araca çarpabilir ya da savrulabilir.
  • Motor kullanım süresini uzatır. Lastikleri zorlamak, disk aşınmasına ve motorda yıpranma yaşanmasına sebep olur. Bu sebeplerden ötürü mevsimine uygun araç lastiği tercih etmek faydalı olur.
  • Sürüş performansını artırır. Kış mevsiminde araç için kış lastiğini, yaz mevsiminde ise araç için yaz lastiğini kullanmak aracın performansı için önem arz eder. Çünkü hiçbir yaz lastiği kış mevsiminde yol tutuşu sağlamaz. Aynı zamanda hiçbir kış lastiği ise yaz mevsiminde aracın çekiş gücüne olumlu etki yapmaz.
  • Yakıtta ekonomi sağlar. Araç lastikleri motorun gücünü, motorun gücü ise uzun vadede bakıldığında yakıt tasarrufunu etkiler.

Her mevsim olmamak kaydıyla mevsimine uygun olarak kullanılan lastiklerde lastik dişleri daha az zarar görür ve Continental lastik ömrü de uzamış olur.

Leave A Comment