Çukura Girdim Lastiğim Patladı

Yoldaki çukurlara girdikten sonra lastiğin patlaması ile beraber lastiğin değiştirilmesi gereklidir. Çukura girdim lastiğim patladı, genelde araçların sıkça karşılaşmakta olduğu durumlar arasında yer alır. Bu nedenle de özellikle de çukurlu arazilere gideceğini bilen kişilerin mutlaka yedek lastiklerinin olması, yedek lastikleri ile beraber de lastik değiştirme ekipmanlarına sahip olmaları gereklidir.

Bozuk Yol Tazminatı Nedir?

Bozuk yollarda lastik patlaması sonucunda araç sahipleri, araçlarına yaptıkları masrafın tazminatını devlete açtıkları bir dava ile alabilme hakkına sahiplerdir. Özellikle büyük şehir olarak bilinen konumlarda bu durum içinde kalınması ve kapatılması gereken çukurların belediye tarafından kapatılmadığı için ara lastiğinin kaybedilmesi durumlarında alınabilir. Bunların yanında pek çok daha farklı koşula sahip olan davadan avukatlar vasıtası ile kolaylıkla tazminat ücretleri alınabilir.

Çukura Hızlı Girince Ne Olur?

Araçla çukurlara hızlıca girilmesi ile beraber genellikle araçlar zarar görür. Çukura girdim lastiğim patladı, çukur hızlıca girilmesinden sonra araçların tamponlarının zarar görmesi gibi durumların yaşanması çokça karşılaşılan durumlardır. Çukurların bazıları görünür halde olurken, bazıları da asfaltların eskimesi ve altlarında yer alan toprakların dökülmesinden dolayı görülmezler. Bu nedenle de dağlık alana sahip olan şehirlerde veya arazilerde araç kullanırken kişilerin mutlaka dikkat etmeleri gereklidir. Tampona zarar gelmesi veya lastiğin patlaması gibi durumların yanında, daha büyük çukurların görülmemesi durumlarında aracın diğer kısımları da zarar görebilir.

Çukurlar Arabaya Zarar Verir Mi?

Arabaların hızlıca çukurlara girmesi, genellikle süspansiyonlara zarar gelmesine neden olur. Özellikle dikkat edilmeden boyutu büyük çukurlara girilmesi, hava yastıklarının açılma sistemlerini olumsuz etkiler. Bu durum da araçla yapılabilecek olan büyük kazalarda hava yastıklarının kolaylıkla açılmamasını ve kötü sonuçlar doğurmasına neden olabilir. Bu durumdan uzak durulması gerektiği unutulmamalı, araçların çukurlara sokulmadan önce mutlaka çukurların görülür olmasına dikkat edilmesi gereklidir.

Arabalar Kasise Sert Girerse Ne Olur?

Kasislere sertçe girmek, genellikle araçların çukura girmeleri gibi süspansiyonlarına zarar verebilir, araçların alt kısımlarının yere sürtülmelerine neden olabilirler. Çukura girdim lastiğim patladı gibi bir durumun yaşanması pek olası değildir.

Leave A Comment