Kaldırıma Çıktım Lastiğim Patladı Yardım

Arabanın kaldırıma çıkmasından sonra lastiğin patlaması durumunda, genellikle acil yol yardımlarının aranması gereklidir. Kaldırıma çıkılan yerde yol yardımı sağlayabilecek olan herhangi bir işletme mevcut değilse ve gece saatlerinde kaldırıma çıktım lastiğim patladı durumundamutlaka sigorta şirketleriyle iletişim kurulmalıdır. Bu sayede patlaşmış olan lastik kolaylıkla değiştirilebilir ve araç sahipleri yollarına devam edebilir.

Konu Başlıkları

Arabayla Kaldırıma Çıkmak Zararları Nelerdir?

Arabayla kaldırıma çıkılması, genellikle lastiklere zarar verir. Lastiklere verdiği zarar dışında herhangi bir hasarı ise söz konusu değildir. Özellikle yüksek kaldırımlara arabanın çıkarılmak istenmesi, genellikle lastiklerin fazla sürtünmesine neden olur. Bu fazla sürtünme de lastiklerinin kullanma ömürlerinin kısalmasına neden olabilir.

Kaldırıma Vurdum Direksiyon Yamuldu Ne Yapılır?

Kaldırıma çarpma sonucunda direksiyonun yamulması, genel olarak olası durumlar arasında yer alır. Aracın kaldırıma vurulması ile beraber genellikle lastiklerinin hasar gördüğü bilinir. Ancak kaldırıma sert bir şekilde çarpılması, direksiyonun da hasar almasına neden olabilir. Kaldırıma çıktım lastiğim patladı durumunda direksiyon yamulması gerçekleşmez. Ancak lastiğin sağlam kalması durumlarında kaza durumundan dolayı direksiyon yamuk bir şekilde kilitlenebilir. Bu durum aracın beyninde yaşanan hasarlardan kaynaklanır ve mutlaka servise götürülmesi gereklidir.

Aks Mili Yamuksa Ne Olur?

AKS’nin yamuk olma durumu, genellikle olası bir kaza durumunda jantların kırılmasına neden olur. Bu nedenle de yamuk olarak görüldüğü zamanlarda kırılmaması için mutlaka önlem alınmalıdır. Önlem alınmaması, fazlaca masrafın çıkmasına neden olabilir. Bunun dışında genel olarak AKS yamukluğu herhangi bir sorun yaratmaz. Özellikle eğimli yerlerde kullanılan araçlar için çok dikkat edilmelidir.

Arka Dingil Yamukluğu Neden Olur?

Arka dingilde yamukluklar yaşanması, genel olarak araçların kendilerini toplayamamalarından kaynaklanır. Araçların kendilerini ve arkalarını toplayamıyorken bu sorunla karşılaşmaları genellikle eğimi yüksek olan yerlerde araç sahipleri için yaşanacak bazı sorunlara işaret olarak sayılır. Arka dingilin yamuk olarak kullanılmaya devam edilmesi, diğer dingille arasının zaman içinde açılmasına çoğu zaman neden olabilir. Bunun için de kaldırıma çıktım lastiğim patladı durumunda mutlaka çok dikkat edilmeli, araçların özellikle arka kısmının herhangi bir yere vurdurulmamasına karşı önlem alınmalıdır.

Leave A Comment