Lassa Lastik Fiyatları 2022

Lassa lastik fiyatları aracın arazi ya da binek aracı olması, alınacak lastiğin yaz lastiği, kış lastiği, mevsimlik lastik olması gibi birçok etkene göre değişiklik gösterir. Lassa lastik fiyatları 2022 yılında ortalama olarak 500 TL ile 3.000 TL arası değişmektedir.

Konu Başlıkları

Lassa Yaz Lastik Fiyatları 2022

Mevsimine uygun olarak lastik tercih etmek başta yakıttan tasarruf sağlayan bir durumdur. Eğer araç sıcak iklim bölgesinde kullanılacaksa hem tasarruf açısından hem de lastiklerin uzun ömürlü olması için yaz lastiği tercih edilmeli. Lassa yaz lastikleri araç tipine, ebat ve jant ölçülerine göre fiyatta değişiklik gösterir. Binek araçlarda 4 Lastik için Ortalama fiyatlar 1.200 TL ile 5.100 TL arası değişiklik gösterir.

Lassa Kış Lastik Fiyatları 2022

Kış lastikleri asfalt zeminde ilerlerken karşılaşılacak kar, buz, su gibi araç sürmesini etkileyecek doğal oluşmuş durumlara karşı güvenliği korumayı amaçlar. Yine bu lastik türünde de araç lastik ebatına göre lastik tercihi yapılır ve fiyat değişkenlik gösterir. Binek araçlarda 4 Lassa lastik için ortalama fiyatlar 1.500 TL ile 7300 TL arasında değişmektedir.

Lassa Mevsimlik Lastiği Fiyatları 2022

Dört mevsim lastiği ılıman iklim koşullarında kullanılan araçlar için oldukça avantaj sağlamaktadır.  Hem yaz mevsiminde hem de kış mevsiminde kullanılabilirler. Ancak çok yoğun kar yağışı yaşanan bölgelerde kullanımı tavsiye edilmez. Çünkü kış lastiği kadar iyi fren mesafesi, su tahliyesi ve çekiş gücü mevsimlik lastikten beklenemez. Aynı zamanda çok sıcak bölgelerde de bir yaz lastiği kadar iyi fren mesafesi ve yol tutuşu sağlaması beklenmez. Bunların yanı sıra mevsimlik lastiklerin kış lastiklerine göre çok kar olmayan bölgelerde, kış mevsiminde yola tutunmaları daha iyi ve yakıt tasarrufları da daha fazla olur. Mevsimlik lastiklerin diş derinlikleri de yaz lastiklerine oranla fazla olması da lastik ömrünün uzun olmasını sağlar. Binek araçlarda lastik fiyatları 4 Lassa lastik için ortalama 2.000 TL ile 7000 TL arasında değişir.

Leave A Comment