Lastik Tamir Kiti Nasıl Kullanılır?

Lastik tamir kiti kullanılması, öncelikle lastik tamir kitinde yer alan spreyin iyice çalkalanması ile başlar. Daha sonra lastik tamir kitini kullanacak olan kişiler, sibobun girişine yerleştirdikleri spreyi akacağından emin olduktan sonra bastırmaya başlayabilirler. Bu işlemin lastiğin sorunlu kısmına gelene kadar devam ettirilmesi gereklidir. Bu adımdan sonra başka bir şey yapılmasına gerek yoktur. Lastiğin hasarlı kısmı kolaylıkla tamir edilecektir.

Lastik Tamir Kiti Ne Kadar Dayanır?

Lastik tamir işlemlerinin kullanım süreleri, lastiklerin ne kadar kullanıldığına göre değişir. Lastik tamir kitleri, patlamış ya da hava kaçıran lastikler için kullanıldıktan sonra tamir sağlar. Bu nedenle de lastik bir darbe alıp patlayana kadar veya kullanımından dolayı incelene kadar bu kit ile tamiri sayesinde kullanılmaya devam edilebilir. Net bir dayanma süresi yoktur.

Tamir Kiti Lastiğe Zarar Verir Mi?

Lastik tamir kitlerinin lastik üzerinde herhangi bir zararı mevcut değildir. Aksine hasar almış olan lastiklerin kısa süreli olarak kolaylıkla onarılmalarını sağlamaları amacı ile kullanılırlar. Ancak birçok insan tarafından lastik tamir kitleri kullanılmaması gereken ürünler arasında yer alırlar. Çok dayanıklı olmadıkları pek çok kullanıcı tarafından düşünülse de lastik üzerinde herhangi bir zararları mevcut değildir.

Lastik Tamir Kiti Tek Kullanımlık Mı?

Lastik tamiri için kullanılan kitlerin kullanım ömürleri, bir ya da ikidir. Genel olarak herhangi bir yerde satılan lastik tamir kitleri en fazla iki kez kullanılırlar. Buna bakılarak lastiklerin kitler ile tamir edilmek istenmesi durumunda miktarının iyi ayarlanması gereklidir.

Lastik Tamir Kiti Kullandıktan Sonra Ne Olur?

Lastik tamiri kitlerinin lastikler üzerinde kullanılmasından sonra genellikle sadece lastiklerin onarıldığı düşünülür. Ancak bu kitlerin lastik ve jantlar üzerinde de çeşitli etkileri mevcuttur. Özellikle eski model lastiklerde lastik tamir kitlerinin kullanımı, patlamalara veya jantlar üzerinde eğrilikler oluşmasına neden olabilir. Bu nedenle de kullanım miktarlarının iyi ayarlanması zorunludur. Ayrıca birçok araba servisi, lastik tamiri kitlerinin çok zorunlu olunmayan durumlarda kullanılmaması gerektiğini, lastiklerin kendilerine zarar vermesinden dolayı dengelerini bozduğunu söylemektedir.

Leave A Comment