Yerinde Lastik Tamiri Firmaları

Kaza ya da arıza yerinde lastik tamirine gelen çeşitli firmalar mevcuttur. Bu firmalar sadece yerinde lastik tamiri gerçekleştirmekle yükümlüdürler. Bu nedenle de aracın arızası için gelmez ve aracı olduğu yerden farklı bir yere götürmezler.

Konu Başlıkları

Oto Lastik Tamiri Fiyatları Ne Kadardır?

Araç lastiklerinin tamir işlemleri için ödenecek olan ücretler, genel olarak şehirlere ve lastik tamirinin nereye yaptırıldığına göre değişim gösterir. Ancak İstanbul ya da Ankara gibi büyük şehirlerde dahi bu fiyat 120 TL ile 150 TL arasında değişiklik gösterir.

Lastik Tamiratı Nasıl Yapılır?

Lastiklerin tamir etme işlemleri, öncelikli olarak lastiğin neden patladığının kontrolünün sağlanması ile gerçekleştirilir. Eğer lastik içine batan bir cisimden dolayı patlamışsa, işleme bu cismin yerinden çıkarılması ile başlanır. Bu aşamada biraz hızlı olunması tavsiye edilir. Lastik içinde hava, bu cismin çıkarılmasından sonra eğer boşalırsa, tamirden sonra mutlaka hava basılma işlemi unutulmamalıdır. Cisim çıkarıldıktan sonra lastiğin patlak kısmının tamiri yama işlemi ile gerçekleştirilir. Yerinde lastik tamiri gerçekleştiren birçok firma, hızlı bir şekilde lastiklerin tamirlerini yapar ve yeniden kullanıma hazır hale getirir.

Yırtılan Lastik Tamir Olur Mu?

Lastiğin yırtılması durumunda tamiri, yırtığın ne kadar büyük olduğuna göre değerlendirilir. Eğer lastik üzerindeki yırtıklar çok büyük değilse, tamiri gerçekleşir ve lastiğin temizlenmesinden sonra kullanıma uygun olur. Ancak lastik fazla bir şekilde yırtılmışsa, genellikle tamiri tavsiye edilmez ve yapılmaz. Tamir edilse dahi yırtığın büyük olması tamir edilen lastiğin çok kısa süreli kullanımına izin verecektir.

Lastik Tamiri Güvenilir Mi?

Patlayan lastiklerin tamirinin yapılması, araba servisleri tarafından pek güvenli bir yöntem olarak görülmez. Yerinde lastik tamiri yapan firmaların birçoğu, yolda kalan araçların kullanılabilir hale gelmesi amacı ile bu yöntemi kullanır. Ancak en kısa sürede tamir edilmiş olan lastiğin yerine yenisinin alınması ve onun kullanılması gereklidir. Yırtılan ya da patlayan lastiklerin tamirleri ne derece sağlam yapılmış olursa olsun yeni ve kullanılmamış olmadıkları için yeniden patlama ve aracı yolda bırakma ihtimalleri yüksektir. Tamir edilmiş lastikle yola giderken dikkat edilmelidir.

Leave A Comment