Lastikçiler

Günümüzde teknoloji alanındaki muhteşem değişiklikler hem araçlara hem de araba parçalarına da yansımıştır. Bir otomobilde en önemli ayrıntı tüm özelliklerine ve hava şartlarına uygun lastiklere sahip olmasıdır. Bu nedenle lastikçiler araç sahipleri için hayati önem taşıyan ve olmazsa olmaz hizmet sektörünü oluşturmaktadır. Arabadaki en basit ve kolay ulaşılabilen ayrıntı olarak nitelendirilse bile, araçların performanslarını sergilemelerine müsaade eden parçalarıdır. Lastik, otomobilin zemine tutunarak güvenli bir trafik seyri sağlamasını sağlar. Bunu sağlayan araç lastiğinin yapımında kullanılan kauçuk karışımıdır. Lastiğin içeriğinde kauçuk ne kadar fazlaysa, yol tutuş kabiliyeti o kadar artmaktadır. Zemine yeterince tutunamayan araçlar, ne kadar gelişmiş teknolojilere sahip de olsalar kazalara, kullanım zayıflığına sebep olabilmektedir.

Konu Başlıkları

Lastikçiler ve Görevleri

Lastikçiler araçlara uygun lastik tedarik ederek güvenli bir yol seyri sağlamalarına yardımcı olmaktadır. Sadece tedarik etmekle de kalmayıp; rot balans ve hava basıncı ayarını kontrol ederek lastiklerin kullanım kalitesini arttırmaktadırlar. Periyodik kontrolleri sağlayarak emniyeti garanti altına alarak, değiştirilmesi gereken lastikler hakkında sürücülere gereken bilgiyi vermektedirler. Hava basıncı da aracın türüne göre değişiklik göstermektedir. Tüm bu bakım aracın kalitesini ve var olan yüksek performansını sergilemesini sağlamaktadır.


ikinci El Lastik Satışı

Her otomobilde iki takım yani yaz ve kış lastiği bulunmalıdır. Mevsime göre lastik kullanımı sürücüleri olası kazalardan ve problemlerden korumaktadır. Son zamanlarda dört mevsim lastikler de kullanılmaktadır. Lastikçiler, araca göre hangi lastik kullanılması gerektiğine, ebadına ve değiştirilme zamanına karar vermektedir. Kışın yaz lastiği kullanılması çok büyük risk taşımaktadır. Kar lastiği ve kış lastiği farklı niteliklere sahiptir. Bu nedenle yanlış anlaşılmalarla kış lastiği kullanımında hatalar yapılmakta ve otomobile de zarar verilmektedir. Tüm bu bilgilerin ışığında lastik kullanımı ile ilgili mutlaka profesyonel bir yardım alınmalıdır. Dilerseniz ikinci El Lastik Satışı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

2020 Lastik Fiyatları

Aracın çeşidine, lastiğin marka ve ebadına göre 2020 lastik fiyatları değişiklik göstermektedir. Her bütçeye uygun lastik çeşidi bulunmaktadır. Otomobilin teknik özelliklerine ve mevsime göre lastik seçimi yapılmalı, tüm ayarlar gerçekleştirilmelidir. Belirli kilometreyi geçen lastikler zemine tutunma kabiliyetini kaybederler. Bu nedenle can ve mal emniyeti için düzenli aralıklarla kontrolleri ve değişiklikleri yapılmalıdır. Eğer bölgede açık lastikçi arıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Leave A Comment