Araç Çekici Ücreti 2022

Araç çekici ücreti 2022 yılında taşıtın türüne göre değişiklik göstermektedir. Örneğin bir otomobil için hesaplanan çekici ücreti ile bir kamyon için hesaplanan çekici ücreti aynı değildir. Aynı zamanda çekici ruhsatına sahip olan araçların dorseli ya da dorsesiz oluşu, traktörler için, römorklu ya da römorksuz olması, iş makinaları için, küçük ya da büyük olması çekici ücretini etkileyen hususlardır. Araç çekici fiyatları ortalama olarak hesaplanabilir. En net kesin fiyat bilgisi için en yakın özel araç çekici firmalarına ulaşılabilir ve oradan bilgi alınabilir.

Konu Başlıkları

Oto Çekicinin Türü Araç Çekici Ücreti Üzerinde Etkili Mi?

Yol yardım hizmeti için gönderilecek olan oto çekici, aracın durumuna göre gönderilir. Çekicinin türü fiyatı belirlemede etkili kriterlerden biridir. Örneğin aracın boğazdan geçmesi bekleniyor ise kurtarıcının gemi hattına uygunluk gösterir olması gerekir. Ya da ağır hasar almış olan araçların kurtarılmasında birden fazla görev alacak araç çekici kullanılması ihtimali vardır. Bu durumlar göz önüne bulundurularak net hesaplamalar yapılabilir.

Yol Yardım Hizmetinin Gece Veya Gündüz Yapılması Araç Çekici Ücretini Etkiler Mi?

Alınan yol yardım hizmetinden gece ya da gündüz yararlanmak araç çekici ücretlerini etkiler. Araç çekici ücreti incelediğimizde gündüz hizmet bedelinin gece hizmetine oranla daha hesaplı olduğunu görürüz. Çünkü gece hizmet tarifeleri, gündüz hizmet tarifelerine göre daha maliyetlidir. Her firma için gece ve gündüz çekici fiyatları ayrı ayrı hesaplanmaya bilir. Bazı firmaların verdiği yol yardım hizmetinde yer alan çekici yardımında gece ve gündüz ücretleri aynıdır. Bazı durumlarda tek çekici yeterli gelmeyebilir ve çift kurtarıcı gerekebilir. Buna karar verilmesinde aracın durumu belirleyici olur. Eğer birden fazla araç çekici ihtiyaç duyulması halinde ekstra ücret çıkması kaçınılmazdır.

Leave A Comment