Kasko Çekici Hizmeti Kaç Km?

Kasko çekici hizmeti kilometresi, kasko sahibi olan kişinin belirtilen ikamet adresinden 0 km uzaklıktan itibaren başlamaktadır. Sürücünün aracının çekildiği yer çevresinde ki en yakın konumda bulunan anlaşmalı servise araç teslim edilmek üzere götürülür. Burada en önemli nokta her zaman en yakın servisin baz alınmasıdır. Hazırlanan poliçeye göre şirketler km sınırı koymaktadır. Kasko çekici hizmeti bazı şirketler tarafından ücret limiti ile de sınırlanabilir. Çekme hizmetine ait çıkan maliyetin ücreti belli bir ücrete kadar sigorta kapsamına alınır. Bu durumun detayları sigorta poliçeleri imzalar atılmadan bildirilir. Poliçe sahibi tarafından onaylanması halinde uygulanır. Kimi şirketler de yıl içinde kullanılacak çekici limiti koyarlar. Genel de yıl içinde 2 defa çekici hakkı tanınır. Herhangi yaşanan olumsuz durum da aracın yoldan alınması poliçe kapsamı içinde sayılır. Fakat arabanın vinç ile çekilmesi gerektiği durum için fazladan teminat istenir. Oto çekici hizmeti, müşteriler kasko ödemelerini ve ekstra teminat ödemelerini düzenli bir şekilde yatırdığı takdirde 7/24 hizmet vermeye devam eder.

Konu Başlıkları

Çekici Hizmetinin Sağladığı Faydalar Nelerdir?

Çekici hizmetinin yararları, kasko şirketlerinin sağladığı aracın güvenli bir şekilde yer değiştirmesine olanak veren profesyonel içeren bir hizmettir. Araç çekme işleminin sürücüler tarafından amatörce yapılması araç ve yol güvenliğini tehlikeye sokar. Kasko aracılığı ile bu hizmeti almak ise daha güvenli sayılan bir eylemdir. Dışardan çağırılan bir çekicinin araca güvenli olacak şekilde yer değiştirme hizmeti sağlayacağının garantisi yoktur. Kasko çekici hizmeti kullanmanın bir avantajlı yanı ise kaskom bozulur mu kaygısını ortadan kaldırmayı sağlar.

Çekici Hizmeti Nasıl Alınır?

Kasko içerisinde çekici hizmetinden yararlanmak, ihtiyaç durumunda kasko sahibi şirketin çağrı merkezi ile iletişime girilerek mümkündür. Bunun üzerine çekici desteği yola çıkar. En yakın anlaşmalı olduğu ve yetki sahibi olan servislere aracı götüren çekici, arabayı servise teslim etmesi üzerine görevini tamamlamış olur. Kasko çekici hizmetinin tek şartı otomobilin hareket yeteneğine sahip olmamasıdır.

Leave A Comment