Şehirler Arası Oto Çekici Fiyatı Hesaplama

Şehirler arası oto çekici fiyatı, Şehir içi çekici fiyatlarına oranla daha maliyetli çıkmaktadır. Bunun sebebi ise araç, çekici hizmeti verilecek olan yere gidiş içinde ekstra olarak bir maliyet oluşacağı için buna da ayrı ücret alınmasıdır. Şehirler arasında bazı bölgelerde km hesaplamasına gerek duyulmamaktadır bile. Ancak şehirler arası söz konusu olduğunda oto çekici fiyatı hesaplanırken muhakkak km oranına dikkat ediliyor. Yol Yardım oto çekici ücretinde aracın alınıp götürüleceği mesafe ne kadar fazla ise çekiciye ödenecek tutarda o kadar fazla olacaktır. Özellikle büyük şehirlerde bu fiyatlar daha da artmaktadır. Aracın alınıp bırakılacağı planlanan istikamet göz önüne alındığında planlanan yolculuk mesafesinde yol üzerinde bulunan otoyol, gemi. Köprü ve geçiş ücretleri de hesaplamaya dahil edilir. Güzergah seçme şansı araç sahibine bırakılır.

Oto Çekici Fiyatı Hesaplanırken Konumun Önemi Nedir?

Oto çekici hesaplamaları yapılırken oto çekici fiyatlarında km hesabı oldukça büyük öneme sahiptir. Bu yüzden konumda direk km’yi etkilediği için önemi büyüktür. Oto çekici ücretlerinde konumun etkilediği durumları aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür;

  • Sahip olduğunuz araç ile trafiğin yoğun olduğu bir yolda, otoparkta, açık arazide, çamurlu alanda, otoyolda veya tren yolunda kalmış olma ihtimaliniz vardır
  • Aracınız ile kaldığınız konum oto çekici fiyatında önem taşır çünkü ulaşımın hızlı sağlanabilmesi önemlidir
  • Aracı kurtarmak için gelen oto çekicinin manevra yapması gerekebilir. Bu durumda manevra kabiliyeti sınırlı olan bölgeler ekstra ekipman ihtiyacı doğurur.

 Konumuna bağlı olarak çıkan her maliyet araç sahibini etkiler. Yüksek maliyetli olmadan bu işin halledilmesi için tüm detaylara ve bilgilere hakimiyet büyük önem taşır. Konuma bağlı olarak mesafede km başına alınacak ücrete etkisi büyük olan noktadır. Bu yüzden konum mesafe gibi faktörler oto çekici imkanından yararlanmak için doğru saptanmalıdır.

Leave A Comment