Sigorta Çekici Hizmeti Kaç Km?

Sigorta çekici hizmeti genellikle sigorta sahibi olan kişinin ikamet adresinden 0 km uzaklıktan itibaren başlar. Sürücünün aracının çekildiği yer çevresinde ki en yakın konumda bulunan anlaşmalı servise araç teslim edilmek üzere götürülür. Çekilme hizmeti bazı şirketler tarafından limitle sınırlana bilir. Çekme hizmetine ait çıkan maliyetin ücreti belli bir ücrete kadar sigorta kapsamına alınır. Bu durumun detayları sigorta poliçeleri imzalanmadan bildirilir. Onay verilmesi halinde uygulanır. Kimi şirketler ise yıl içinde çekici limiti koyarlar. Genel de yıl içinde 2 defa kullanılabilir çekici hakkı tanınır. Herhangi yaşanan durum da aracın yoldan çekilmesi işlemi poliçe kapsamı içinde sayılır. Fakat arabanın vinç ile çekilmesi gerektiği durumlar fazladan teminat istenen durumlardır. Çekici hizmeti, müşteriler kasko ödemelerini ve ekstra teminat ödemelerini düzenli bir şekilde gerçekleştirdiği takdirde 7 gün 24 saat hizmet vermeye devam eder.

Konu Başlıkları

Çekici Hizmetinin Faydaları Nelerdir?

Oto çekici hizmetinin yararları, kasko şirketlerinin sağladığı aracın güvenli bir şekilde yer değiştirmesine olanak sağlamasıdır. Araç çekme işlemi sürücüler tarafından profesyonellikten uzak bir şekilde yapılması araç ve yol güvenliğini tehlikeye sokar. Kasko aracılığı ile bu hizmeti almak ise daha güvenirliliği artırır. Dışardan herhangi çağırılan bir çekicinin araca güvenli olacak şekilde yer değiştirme hizmeti sağlayacağı bile kesin değildir. Kasko da çekici hizmeti kullanmanın bir güzel yanı ise “çekici çağırdığımda kaskom bozulur mu” kaygısını ortadan kaldırmaya yaramasıdır.

Sigorta Çekici Hizmeti Nasıl Gerçekleşir?

Kasko içerisinde çekici hizmeti, ihtiyaç durumunda kasko sahibi şirketi arayarak yardım çağrısında bulunmak şeklinde alınır. Bunun üzerine çekici desteği yola koyulur. Anlaşmalı olduğu ve yetki sahibi olan servislere aracı götüren çekici, arabayı servise teslim etmesi üzerine görevini sonlandırmış olur. Çekici hizmetinin tek ön şartı aracın hareket etmesine dair kabiliyetinin olmamasıdır.

Leave A Comment