Şile Çekici

Günlük hayatta, özellikle çalışan insanların birçoğu zamanının bir kısmını araçlarında geçirirler. Özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde geçirilen bu zaman artmaktadır. Şile çekici, insanların zamanlarını harcadıkları bu araçların arızalanması gibi durumlarda çekilmesini sağlayan meslek dalı olarak tanımlanabilir. Çekiciler, aracı yanlış park etme sonucu ortaya çıkan araç çekilmesinde görev aldıkları gibi, araç sahiplerinin hayatlarını kolaylaştırmak için de görev alırlar. Şile çekici gibi belirli yerlerde belirli çekiciler görev alır.

Her gün bir yerden bir yere gitmek için kullanılan araçlar zaman zaman arızalanır ve yol ortasında kalma gibi bir durum yaşanabilir. Arızalanma sonucu aracı çalıştırmak mümkün olmayacağı için çekiciler devreye girer. Arızalanan araçları servise veya tamire götürme işlemini üstlenirler. Tabi ki günlük hayatta birçok insanın başına geldiği gibi yanlış park sonucu da araç çekilmesi söz konusu olabilir. Bu durum çekicilerin görevidir ve hukuksal bir süreç içinde gerçekleşir.

Konu Başlıkları

Şile Yol Yardım

Şile yol yardım, tıpkı çekiciler gibi arızalanan araçlara yardım etmek için olan bir hizmettir. Çekiciden farklı olarak arızalanan aracı tamir etmeyi denerler ve başarısız oldukları takdirde aracı çekerler. Oto Kurtarıcı Hizmeti sadece aracın arızalanması durumunda değil aynı zamanda benzinin bitmesi ve yine yolda kalma gibi durumlarda da yardım ederler. 

Yol yardıma girmeyen bazı hususlar da vardır. Örnek olarak, araç sahibi uyuşturucu etkisi altında veya alkollü ise yol yardım, araç için yardım etmek zorunda değildir.

Yol yardım belirli bir sigorta çerçevesinde gerçekleşir. Genellikle araç bakımı yapıldığı sırada sigortalama işlemi de gerçekleştirilir. Fakat bu durumun olmadığı koşullarda da araç sigortalanabilir.

Şile Oto Kurtarma

Şile oto kurtarma da tıpkı yol yardımı gibi yolda arızalanan araçlar için hizmet sunar. Yolda benzini biten araçlar için benzin temini ya da tekerleği patlayan araç için tekerlek değişimini gerçekleştirir. Eğer araç tamir edilemeyecek bir boyuttaysa çekilir.

Oto kurtarma ve yol yardım genel olarak aynı şeyi yaparlar demek mümkündür. Yolda kalan araçlar için çekici yardımı ve diğer sorunlar için de yardım verirler. Özellikle uzun yola çıkmadan önce çıkacak sorunlar göz önünde bulundurulmalı ve yol yardım için sigortalama işlemi gerçekleştirilmelidir. 

Şile çekici hizmeti veren firmamız 7/24 çağrılarınızı karşılamakta ve size en yakın ekibi yönlendirmektedir. Yolda kaldığınızda panik yaşamadan aracınızı sağ şeride çekin, diğer araçların sizi görmesi için gerekli güvenlik önlemlerini alın ve dörtlüleri yakarak yardım ekibimizin gelmesi bekleyin.

Leave A Comment