Uluslararası Araç Taşıma

Uluslararası araç taşıma işlemleri bireysel olarak tamamlanmaya çalıştığında zor ve zahmetli olmaktadır. Aracın gümrükten sorunsuz bir şekilde geçebilmesi için gereken evrakların ayarlanması uzun zaman almaktadır. Bu nedenle sorunsuz uluslararası araç taşıma işinde güvenilir bir firmaya çoğu zaman ihtiyaç vardır. Yılların vermiş olduğu birikim ve kurumsal yapı sayesinde firmamız yalnızca yurtdışından Türkiye’ye tek yönlü olarak çalışmamaktadır. Aynı zamanda Türkiye’den yurt dışına da oto çekici hizmetimiz devam etmektedir. Taşıma sırasında gerek deniz yolu gerekse de hava yolu kullanılmaktadır. Deniz yolu taşıma işlemi sırasında konteynırlar kullanılmaktadır. Konteynırların kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli işlem aracın doğru bir şekilde sabitlenmesidir. Sabitlenen araçlar deniz yolu taşıması sırasında herhangi bir zarar görmeyecektir.

Konu Başlıkları

Araç Taşıma Süreci

Denizden uluslararası araç taşıma sırasında araçların akü kutup başları sökülmektedir. Ardından araçtaki aktif elektrik akımları pasif hale getirilmektedir. Taşıma sırasında araç deposunda kalan yakıtın toplam deponun altıda biri olması gerekmektedir. Tüm bu adımlardan sonra araç lastikleri takozlar kullanılarak sabitlenmektedir. İşlem sırasında tekerlek kemerlerinden de yararlanılmaktadır. Güvenilir uluslararası araç taşıma sürecinde yalnızca otomobillerin değil yatların ve motosikletlerin de taşıması yapılmaktadır.

Firmamız ilk olarak sizlerin belirtmiş olduğu adrese gelerek araçlarınızı teslim almaktadır. Ardından gerekli evrak hazırlıkları yapılmakta ve gümrük işlemleri halledilmektedir. Bu sayede araç belirlenmiş olan ülkeye sevk edilebilmektedir.

Yurtdışından Türkiye’ye Araç Taşımak

Yurtdışından Türkiye’ye istenen herhangi bir araç getirilebilmektedir. Araç getirtilme sürecinde müşterilerin firmamıza ulaşması yeterlidir. Taşıma öncesinde firmamızın müşterilerden istediği belgeler şu şekildedir:

  • Araç sahibinin pasaportunun bir kopyası
  • Aracın satış faturası
  • Orijinal bir sahiplik belgesi
  • Aracın bulunduğu ülkede herhangi bir vergi borcunun olmadığını gösteren bir evrak (Araçta ipotek var ise herhangi bir ithalat ya da ihracat işlemi gerçekleşmemektedir.)
  • Aracın daha önce herhangi biri adına plaka çıkarılmamış olması (Eğer daha önce araç için plaka çıkarıldı ise sevk işlemleri gerçekleştirilememektedir.)
  • Uluslararası araç taşıma sırasında araç resmi faturasının Türkiye Ulaştırma Bakanlığı tarafından onay alması gerekmektedir. Onay almamış faturalar sevk sırasında birtakım sorunlara neden olabilmektedir.
Leave A Comment