Yol Yardım Sigorta Paketinde Yılda Kaç Kez Çekici Hizmeti Verilmektedir?

Yol yardımın içerisinde bulunan çekici hizmeti, 10 yıldan büyük araçlar için 1 defa, diğer araçlar için ise en fazla 4 defadır. Ancak hazırlanan poliçede belirtilen çekici hizmeti sayısı ile sınırlanmıştır ve poliçeden poliçeye ya da poliçeyi hazırlayan şirkete göre farklılıklar gözükür. Bu yüzden hazırlanan poliçeler dikkatle incelenmeli bu detaylara ayrıca hassasiyet gösterilmelidir.

Yol Yardım Sigorta Paketinde Bulunan Çekici Hizmeti Hakkı Aşıldığında Neler Olur?

Çekici hizmeti için poliçede belirtilen sayının aşılması durumunda; hizmet, ekstra ücretlendirmeye girer. Çekici yol yardım hizmeti alınırken ücrete köprü ve otoyol ücretlerinin de dahil olduğu unutulmamalıdır. Çekici, kişisel olarak yol yardımına ihtiyacı olan kişilere hizmet veren bir araçtır. Bu yüzden belli ücretlendirmeler çıkmaktadır. Ayrıca bazı poliçelerde sadece çekici hizmeti için sayı limiti değil ücret limiti de olabilir. Örneğin 1000 TL ile sınırlandırıldığı durumlar için 1.000 TL üzerinde çıkan ücretler yine poliçe sahibine aittir. Bunun yanı sıra araç yaşına göre de sigorta şirketleri arıza durumlarında sınırlandırma getirebilir. Özellikle 10 yaşından büyük araçlarda yılda 1 defa olmamak üzere arıza teminatı verilirken bazı şirketler hiç arıza Teminatı vermeye de bilir. Poliçe detaylarında bu bilgiler yer almaktadır. Poliçeler dikkatle incelenmelidir.

Yol Yardımı Sigorta Paketinde Sadece Çekici Hizmeti Mi Bulunur?

Yol yardım sigorta paketi yalnızca çekici hizmeti ile sınırlı değildir. Yol yardımı hizmetleri ise bakıldığında sorun yaşayan araçlar için bir araç kurtarıcı görevi görür. Her yaşanan sorun çekici ile aracın yer değiştirilmesini gerektirmeye bilir. Aracın bulunduğu yerde de müdahale gerektiren durumlar olabilir. Örneğin lastik değiştirmek ya da yakıtın bitmesi halinde yakıt eksiğini temin etmek gibi hizmetlerde çekici hizmeti elde edilir.

Leave A Comment