Kasko Yol Yardımı Ücretli mi?

Kasko yol yardımı hizmetinde çekme kurtarma gibi birçok hizmeti genellikle kapsar. Bu sayede sürücüler yola güvenle çıkıp seyir halinde ilerleye bilirler. Aracının güvende olması araç sahipleri için önemlidir. Karşılaşılacak olumsuz durumlarda panikle güvenilirliği kesin olmayan kimseye araç emanet etmek ya da yüksek miktarda ani ve hesapsız Kasko ödemeleri yapmak kimsenin isteyeceği bir durum değildir. Bu yüzden yaptırılan kaskolar ve kaskoya dahil olan hizmetler önem arz eder.

Kasko Yol Yardımı Hizmeti Hangi Teminatları Kapsam İçine Alır?

Kaskonun sağladığı yol yardımı hizmetinin içerdiği teminatlar aşağıdaki gibi sıralanabilir?

  • Aracın başına gelebilecek kaza, arıza ya da herhangi bir sebeple yolda kalması durumunda araç çekici desteği ile en yakın ve anlaşmalı servise kadar götürülür.
  • Aracın yakıtının bitmesi halinde gelen destek ile en yakın benzin istasyonuna varması sağlanır.
  • Aracın yola çıktığında lastiği patladığı takdirde gerekirse lastik temini ve lastik değişimi yol yardımı hizmeti ile sağlanır.
  • Aracın açma ve kapama sisteminde ya da aracın anahtarıyla ilgili oluşabilecek herhangi bir arıza ya da problemde aracın kilit sistemi için araca çilingir hizmeti ulaştırılır.

Yol yardımı hizmetini kapsayan kasko paketi satın alındığı takdirde araçta aniden meydana gelebilecek yukarda belirtilen durumlar gibi durumlarda yarı yolda kalınmaz. Bu durumları önceden öngörmek ve kendini güvence altına almak önemlidir. Her şirket farklı hazırlanmış yol yardım içeriği olan paketler sunar. Kaskolar, dar kasko, geniş kasko, genişletilmiş kasko, ve tam kasko olmak üzere farklı kasko paketi hizmetleri bulunuyor.

Hazırlanan kasko yol yardım paketlerinin bazıları sadece sürücünün ikamet ettiği bölgeyi kapsamaktadır. İkamet adresi dışına çıkıldığı durumları da göz önünde bulundurulması gereken sürücüler bunlara dikkat etmelidir. Poliçe şartları dikkatli incelenmelidir.

Leave A Comment